نمای شیشه | انواع نمای شیشه ای ساختمان

با پیشرفت ماشین آلات ساخت شیشه کاربرد شیشه دوجداره در نمای های مدرن ساختمان به طور روز افزونی افزایش یافته است . در ادامه خواص شیشه و کاربرد آن در  انواع نمای شیشه ای را  بررسی می نماییم.

خواص مطلوب نمای شیشه ای:
  • بالا بردن امنیت و ایمنی ساختمان
  • کنترل کننده صدا
  • جلوگیری ازعبور اشعه ماوراء بنفش
  • بهره وری از انژی خورشیدی
  • تنوع در رنگ
  • نمای شیشه ای نسبت به نماهای دیگر دارای بار مرده کمتری است
  • کاهش هزینه

این محصول ابتکاری به معماران اجازه میدهد تا بتوانند خیلی زیبا خلاقانه به طراحی نما بپردازند و در مواردی متعدد از جمله طراحی برای ایجاد محیط کار روشن وبسیار جذاب با نور بیشتر استفاده کنند.

شیشه های چند لایه در سال در سال 1903 توسط شیمیدان فرانسوی ادوارد با الهام از یک حادثه آزمایشگاهی اختراع شد.

شیشه های چند لایه با اتصال دو یا چند لایه از شیشه های معمولی حرارت همراه با یک لایه پلاستیکی تولید شده است.

در معماری مدرن نمای شیشه ای به عنوان پوشش ساختمان استفاده می شود.نمای شیشه ای دارای مزایایی متعددی میباشد که عبارتند از :

انواع نمای شیشه ای

فریم لس:

در نمای فریم لس سطح نما توسط پروفیل های فلزی شبکه بندی می شود و سپس فریم نما در داخل این شبکه ها قرار می گیرد.این فریم ها دارای لاستیک های مخفی هوابندی و آبندی می باشند که شیشه به آسانی روی آنها نصب می شود این فریم ها دارای رنگ های متعددی هستند.

اسپایدر:

نمای اسپایدر معمولا  شیشه لمینت شده ای دارد متشکل از دو لایه شیشه سکوریت  6میلیمتر فلوت استاندارد درجه یک ودر لایه طلق که در مجموع 52/1میلیمتر و در بین دو شیشه سکوریت قرار می گیرد.

نمای شیشه ای اسپایدر در فروشگاه ها و در نماهای تجاری کاربرد بسیار زیادی دارد.

با گسترش سبک های مدرن در ساختمان ، نمای شیشه ای اسپایدر، حداکثر دید با کمترین میزان استفاده از فریم و فلزات با بالاترین سطح ایمنی و ایزولاسیون را امکان پذیر می کند.

نمای کرتین وال

استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که جزییات نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله ماهای کرتین وال می باشد.

نمای کرتین وال یکی از نماهای مدرن با ترکیب پروفیل های آلومینیومی بعنوان سازه و لاستیک های آب بندی و هوابندی و اتصالات نصب می باشد

در نمای کرتین وال شیشه ای انواع ضخامت های شیشه دوجداره از ۱۸ تا ۴۰ میلیمتر قابل نصب است. از مزیت نمای کرتین وال قابلیت محاسبه فشار باد و فشار بار مرده بر روینمای ساختمان به کمک نرم افزار های اختصاصی است که ایمنی این نوع نما را در برابر مخاطرات جوی و حادثه ای بسیار بالا می برد.

نمای دو پوسته

نمای شیشه ای دوم ساختمان می تواند جهت محافظت و عایق بندی ساختمان در برابر آلودگی صوتی و جوی و محیطی کاربرد بسیار زیادی داشته باشد . این نوع نما معمولا با فاصله ای بیش از چهل سانتی متر نسبت به نمای اصلی ساختمان ایجاد می شود و محلی برای رفت و آمد مابین این نما و جداره اصلی برای نظافت در نظر گرفته می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *